Oferta Produkcyjna

Układ typu 'Delta'

Suszarnia tarcicy typu SECOMAT-1.

Komory tego typu charakteryzują się brakiem stropu pozornego. Grzejniki i wentylatory w układzie "Delta" umieszczone są na tylnej ścianie komor, naprzeciw bramy (przy załadunku widłakiem czołowym). Zaletą tego typu jest doskonała cyrkulacja powietrza, jego równomierny rozdział, oszczędne zużycie energii, jak również stosunkowo mniejsze wymiary komór, co nie jest bez znaczenia przy ograniczonych warunkach powierzchniowych Klienta. Tego typu suszarnie pleca się szczególnie tym Klientom, którzy są zainteresowani komorami o jednorazowym załadunku wielkości od 20 - 80m3.

Strop pozorny

Suszarnia tarcicy typu SECOMAT-2.

Komory tego typu są konstrukcjami ze stropem pozornym, grzejniki i wentylatory są umieszczone w układzie górnym. W tym systemie budowane są zasadniczo większe komory suszarnicze, o załadunku powyżej 80m3. Także te komory zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i równomierny klimat suszenia.

Komory suszarnicze typu SECOMAT są konstrukcjami samonośnymi. Ściany, dachy a także bramy komór zbudowane są z paneli aluminiowych wypełnionych nie palną, przyjazną środowisku wełną mineralną grubości 100 mm, uszczelnionych sylikonem i pokrytych z zewnątrz aluminiową blachą trapezową.

Suszarnia czterokomorowa.

Modułowa konstrukcja suszarń SECOMAT pozwala każdorazowo na dopasowanie parametrów komory do indywidualnych wymagań każdego Klienta. Komory SECOMAT wyposażone są w bramę podnośno-przesuwną (zasadniczo), względnie skrzydłową lub podnoszoną hydraulicznie (na życzenie). Komory budowane są wraz z dodatkowym pomieszczeniem serwisowym mieszczącym elektroniczne urządzenia sterujące procesem suszenia, doprowadzenia medium grzewczego i nawilżającego oraz zawory elektromagnetyczne. W przypadku suszarń wielokomorowych poszczególne komory budowane są w rzędzie, posiadają wspólną ścianę działową i wspólne pomieszczenie serwisowe. Medium grzewcze stanowi gorąca woda lub para wodna.

Pomieszczenie serwisowe


Oprócz kompletnych suszarń wolnostojących firma SECOTHERM oferuje również kompleksowe wyposażenie dla komór już istniejących, przeznaczonych do modernizacji, jak również do obiektów nowobudowanych.


Wentylator rewersyjny

Aluminiowe WENTYLATORY osiowe z silnikami wykonanymi w wersji specjalnej-izolacja klasy F, Odpornymi na działanie wysokich temperatur, wilgoci i agresywnego środowiska (kwasy) istniejącego w komorze. Praca wentylatorów rewersyjna, średnice wentylatorów i moc silników są dobierane odpowiednio do wielkości komory w celu zapewnienia odpowiedniego przedmuchu (ilości i prędkości) powietrza suszącego.

Grzejnik

GRZEJNIKI bimetaliczne stalowo-aluminiowe, odporne na działanie warunków panujących w komorze suszarniczej i medium grzewczego. Kolektory grzejników, instalacja grzejna i nawilżająca są wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium. Wielkości i ilości modułów grzejnych (dobierane indywidualnie w zależności od wielkości komory i medium grzewczego) pozwala na szybkie uzyskanie wymaganej temperatyry w komorze.

Zawory Zawory Zawory

ZAWORY układów grzewczych i nawilżających, oraz KOLEKTORY rozdzielające media do komór - umieszczone w pomieszczeniu serwisowym zawierajšcym także szafę sterowniczą z układami sterującymi procesem suszenia.


Czujnik wigotnosci drewna

ELEKTRODY do pomiaru wilgotności suszonej tarcicy, połączone z puszką pomiarową za pomocą przewodów w izolacji teflonowej, przekazują dane z pięciu punktów pomiarowych.

Opcjonalnie możliwa jest transmisja bezprzewodowa.


UGL

CZUJNIKI KLIMATU I TEMPERATURY

  • mierzy temperaturę powietrza wewnątrz komory
  • przy pomocy bibułki celulozowej dokonuje pomiaru równoważnej wilgotności powietrza (UGL) w komorze suszarniczej.

    Szafa sterownicza

    Komputer sterujące SECOTRONIC umieszczony jest w szafie sterowniczej. Steruje on przebirgiem procesu suszenia wg wybranego programu odpowiedniego dla gatunku suszonego drewna. Proces suszenia obejmuje następujące fazy: rozgrzew, 6 faz suszenia, kondycjonowanie i schładzanie. W pamięci komputera zawarte są wszystkie podstawowe, a także inne, wskazane przez Klienta, gatunki drewna. Suszenie drewna może przebiegać zarówno wg programu standardowego proponowanego przez sterownik, jak też wg programu ustalonego indywidualnie przez Użytkownika. Elektroniczny system sterowania procesem suszenia zapewnia właściwy jego przebieg oraz gwarantuje uzyskanie wysokiej jakości surowca w optymalnym czasie.

    SECODATA

    MIKROPROCESOR typu SECODATA przetwarza wszystkie zmierzone w komorze wartości i przekazuje je w postaci cyfrowej do komputera (sterownika) sterującego odpowiednio przebiegiem procesu suszenia.

    Panel sterownika Monitoring



    Strona Główna | Oferta Produkcyjna | Dane Techniczne | Kontakt
    Inne Informacje | biuro@ventech.pl